Show_post_jesien-na-waskim-torze_77edb09569f9048b867a32286818a4c2_l

Studenci! Jest konkurs foto!

Zdjęcia konkursowe

Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego dla studentów Discover Europe jest już dziesiątą, a więc jubileuszową. Czasu na wzięcie udziału w tej fotograficznej zabawie zostało niewiele. Swoje fotografie można zgłaszać tylko do końca marca.

W tym roku w konkursie pojawiły się trzy kategorie. Pierwsza to Citizen of Europe "Obywatel Europy" do której można zgłaszać zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków. Kolejna kategoria to My Europe, my home "Mój kawałek Europy" w której powinny się znaleźć fotografie przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie. Ostatnią kategorią jest Surprise me Europe! "Europo zaskocz mnie!" w której będzie można przedstawić zabawne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie.

Oczekujemy zdjęć, które ukazują emocje towarzyszące bohaterom prac na ich drodze do wygranej – wyjaśniają organizatorzy - zdjęć, które obrazują, jak serce włożone w to, co się robi, przekłada się na czyjś sukces.

Konkurs ma charakter ogólnoeuropejski i składa się z 10 etapów regionalnych w Polsce i jednego zagranicznego oraz etapu centralnego. Etap finałowy odbędzie się w maju w Warszawie.
Podczas tegorocznej edycji Discover Europe zdjęcia będą dodatkowo oceniane również przez internautów poprzez głosowanie na stronie internetowej konkursu. Każdy ma zatem możliwość wybrania swojego ulubionego zdjęcia i zwiększenia przez to jego szansy na zwycięstwo - dodają organizatorzy.
Na etapie regionalnym jurorzy wybiorą w każdej głównej kategorii 10% najlepszych prac które zostaną skierowane do etapu centralnego oraz spośród których zostaną wybrane po 3 prace nagrodzone specjalnymi nagrodami.

Podczas etapu centralnego prace zostaną przedstawione jury składającemu się z przedstawicieli środowisk artystycznych. To ono wyłoni najlepsze prace spośród wszystkich wyłonionych podczas etapów lokalnych. Uroczysta Gala Finałowa odbędzie się w maju w Warszawie i będzie połączona z wernisażem fotografii.

Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody oraz liczne niespodzianki – zachęcają organizatorzy.

Na górze jedna z fotografii zgłoszonych do konkursu "Jesień na wąskim torze..." autora Oggy, a poniżej "Tramdog" wykonana w Poznaniu przez kwysmyk.


0 Komentarzy

Musisz się zalogować jeśli chcesz dodać komentarz.