Show_post_panna_senna07

Senne Panny

Wystawy fotografii

Pomysł całego projektu Krzysztofa Czechowskiego narodził się pod wpływem filmu "Piknik pod wiszącą skałą" Peter'a Weir'a i został zrealizowany na przełomie września i października 2012 roku. Od dzisiaj fotografie składające się na wystawę Senne Panny można oglądać w Strefie Kultywator.

Każde ze zdjęć ma pewne wspólne elementy, jak zamknięte oczy, postać młodej kobiety zawieszona gdzieś miedzy światami w otoczeniu przyrody. Jej poza i kolory mają jak najlepiej oddawać charakter modelki i sukienki oraz korespondować z epoką, którą symbolizuje i z nastrojem który w sobie skrywa.

Powietrze pełni tu rolę żywiołu składającego się, jak głosił Arystoteles w swoim ujęciu arche, na materialną rzeczywistość, nadając kształtu zawieszonej w nim eterycznej postaci - piszą organizatorzy wydarzenia - największym sukcesem projektu jest publikacja 6 prac w styczniowym numerze miesięcznika "Foto". 

Wernisaż wystawy Senne Panny odbędzie się w Strefie Kultywator (ul. Zielona 8) o godzinie 21:00. Wstęp bezpłatny. Samą wystawę będzie można oglądać do 11 maja.

Po zakończeniu wystawy cała seria zostanie przekazana na rzecz świetlicy socjoterapeutycznej Nibylandia i zlicytowana, a pieniądze uzyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na jej utrzymanie.

Krzysztof Czechowski - rocznik 85. O sobie: Absolwent poznańskiego UAM, pedagog, który w wolnych chwilach zagląda do zaprzyjaźnionej świetlicy socjoterapeutycznej, w chwilach zajętych – fotograf freelancer parający się: portretem, modą i fotografią koncepcyjną.Uzależniony od ludzi, herbaty, oświetlenia studyjnego, ostatnio romansujący z krótkimi formami filmowymi.


0 Komentarzy

Musisz się zalogować jeśli chcesz dodać komentarz.