Show_post_display_5378_o

Panoramiczna Fara

Fotorelacje

Jeden z piękniejszych zabytków Poznania można teraz "zwiedzać" bez wychodzenia z domu. W internecie są już dostęone panoramiczne zdjęcia wnętrza naszej Fary.

To pierwsza wewnętrzna gigapanorama, dzięki której można podziwiać ołtarz, zabytkowe organy, czy ozdobiony malowidłami sufit. 

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest poznańska firma Horyzont Technologie Internetowe, i to za pośrednictwem jej serwerów można podziwiać już nie tylko widoki centrum miasta jak też jego dzielnic peryferyjnych, ale od kilku dni również Fary.
 
Lubimy wyzwania technologiczne a tych w realizacji projektu nie brakowało - przyznaje Piotr Szałamacha prezes zarządu Horyzontu - począwszy od sprzętu fotograficznego do pozyskiwania obrazów panoramicznych, poprzez samą ich rejestrację, obróbkę ogromnych ilości danych i przygotowanie do emisji – na każdym kroku napotykaliśmy problemy wymagające natychmiastowego rozwiązania

Teraz możecie zaprosić swoich znajomych z najodleglejszych zakątków świata na wirtualny spacer po Farze. Wystarczy kliknąć tutaj.

0 Komentarzy

Musisz się zalogować jeśli chcesz dodać komentarz.