Show_post_zoom_7264

Jest zdjęcie roku!

Jeszcze chyba nigdy w krótkiej historii FotoPortalu debaty nad wyborem zdjęcia nie były tak długie, ale też tak emocjonujące. Jury spotykało się kilkakrotnie biorąc pod lupę każde z wybranych przez siebie fotografii i przekonując pozostałych uczestników obrad o słuszności własnych werdyktów.

Dzisiaj na placu boju zostało pięć prac finałowych i to spośród nich wyłoniono najlepszą trójkę. Tytuł ZDJĘCIA ROKU został ostatecznie przyznany fotografii Dworzec Letni, której autorem jest Zbigniew Ratajczak. 


Po remoncie Dworzec Letni wygląda już zupełnie inaczej niż na nagrodzonej fotografii, ale zostało docenione przemyślane ujęcie, świadome uchwycenie sytuacji i gry świateł. Sama budowla została zbudowana przez architekta Stendla dla Wilhelma II. On sam skorzystał z niego tylko raz, a pierwszymi gośćmi, którzy się na nim pojawili były jego dzieci książę August Wilhelm z małżonką Aleksandrą, książę Oskar, książę Joachim oraz książę Eitel Friedrich. Dworzec Letni odegrał również symboliczną rolę w historii naszego miasta. To właśnie tutaj wysiadł z pociągu Ignacy Jan Paderewski w grudniu 1918 roku.

To bardzo rzadko fotografowany obiekt, choć ważny w historii Poznania. To również zostało docenione przez jury. 

Oprócz tytułu ZDJĘCIA ROKU jego autor otrzymuje 2.500,00 złotych nagrody. Gratulujemy!

Wyróżnienia otrzymują kolejni dwaj panowie, a ponieważ jest to nagroda równorzędna przedstawimy ich w porządku alfabetycznym. Jury wyróżniło kolaż Pawła Rosolskiego zatytułowany "Poznań - city of Ireland". Znaleźć można tutaj niemal wszystkie elementy, które związane są z Euro 2012.


Kolejne wyróżnienie trafia do Michała Wrombla za zdjęcie "Miasto budzi się..." Udało mu się zatrzymać w kadrze dość tajemniczy klimat znanego przecież miejsca. Autor znalazł się jednak w nim w odpowiednim momencie i wykorzystał zarówno mgłę, jak i postać na ulicy.


Obaj panowie otrzymują 1.500,00 złotych nagrody. Również gratulujemy!

Swoich laureatów wybrali także internauci. Wybór osób biorących udział w tej zabawie był zupełnie inny niż jury, choć ono także znalazło uznanie. Za najlepsze uznano fotografię "...miłość we mgle" autorstwa Tomasza Baumgarta. Gratulujemy!

Dwa kolejne wyróżnienia internautów także trafiły na ręce tego samego autora. Pierwsze otrzymało zdjęcie "Uliczka".

Wreszcie doceniliście fotografię "Tajemnica Alejki".
1 Komentarz

Avatar jstudio

Zdjęcie roku jak najbardziej udane! Dobry wybór :)

Musisz się zalogować jeśli chcesz dodać komentarz.