Show_post_10_back113

FotoPowrót do przeszłości

Wystawy fotografii

Podczas wakacji nie ma lekcji, nieczynne są teatry, niewiele dzieje się w galeriach. Tak zapewne odpowie większość zapytanych przypadkowo na ulicy poznaniaków. To na szczęście tylko stereotypowe myślenie, które tylko częściowo jest prawdą.

Czy można wejść dwa razy do tej samej rzeki, czy możliwe są podróże do przeszłości? Czy można zatrzymać czas? Będzie się o tym mógł przekonać każdy.

Zapraszamy  na wystawę zdjęć 
argentyńskiej fotografki Iriny Werning. Artystka realizuje w Polsce autorski, międzynarodowy projekt Back to the Future. Polega on na zestawianiu serii dwóch zdjęć przedstawiających tę samą osobę w tej samej pozie i w tym samym miejscu, lecz po upływie wielu lat.

Irina Werning rekonstruuje niemal każdy detal widoczny na starej fotografii taki jak ubiór, ustawienie osoby w tym samym albo podobnym miejscu jak to uwiecznione przed wielu laty.

Oprócz dotychczasowych zdjęć Iriny z niemal całego świata, poznaniacy będą mogli również zobaczyć 11 Polaków uchwyconych w kadrze, którzy wzięli udział w facebookowym konkursie Czas na przyszłość oraz dwie artystyczne rodziny: muzyków – Wojciecha Waglewskiego, Fisza i Emade oraz aktorek - Marię Winiarską i jej córkę Zofię Zborowską.

Wśród bohaterów wystawy znajdują się także mieszkańcy naszego miasta.

Wystawa zostanie otwarta w poniedziałek (12.08) i tego dnia będzie okazja spotkania I
rina Werning Będzie ona obecna w Głośnej od 16:00 do 19:00.

Prace artystki będziecie mogli oglądać w Kluboksięgarni Głośna (Św. Marcin 30/8) od 12 sierpnia do 9 września


Na górze widzimy pracę Lulu Geraldine 1980 & 2010 Bs Aires, a poniżej Cecile 1987 & 2010 France


oraz 
Morita Sisters 1979 & 2010 Bs Aires0 Komentarzy

Musisz się zalogować jeśli chcesz dodać komentarz.